ISO vreest dat studenten met corona wel naar school komen voor tentamens
9 december 2021 om 08:26
< 1 min lezen

ISO vreest dat studenten met corona wel naar school komen voor tentamens

Volgende week starten bij veel universiteiten de tentamenweken die veelal op de campus zullen plaatsvinden. Maar studenten met coronaklachten die zich aan de quarantaineverplichting houden en dus hun tentamen missen, raken dan bij een aantal instellingen een toetskans kwijt. Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) voorziet dat studenten die eigenlijk thuis zouden moeten blijven om die reden toch hun tentamen gaan maken.

“We hebben de afgelopen weken verhalen gehoord van studenten die met coronaklachten toch naar hun tentamen zijn gegaan, omdat hun hogeschool of universiteit nog steeds gebruikmaakt van het normale herkansingsbeleid. Dit beleid zorgt ervoor dat een aantal studenten minder kansen heeft om hun tentamens te halen en dat de coronamaatregelen niet worden nageleefd“, zegt Lisanne de Roos, voorzitter van ISO.

Veel onzekerheid bij studenten 

Volgens de studentenorganisatie zijn er zeker drie universiteiten en drie hogescholen die aangeven dat studenten die in quarantaine zitten niet op evenveel toetskansen kunnen rekenen als hun studiegenoten. Andere instellingen bieden wel een vervangend moment, maar alleen wanneer studenten naderhand via de examencommissie een verzoek indienen. “Dat lijkt op het eerste gezicht mooi, maar doordat studenten op voorhand geen garanties krijgen, leidt juist dit beleid tot veel onzekerheid bij studenten”, aldus de Roos.

Corona afmeldprotocol 

ISO wil dat elke student via een zogeheten ‘Corona afmeldprotocol’ direct bij het afmelden een vervangend toetsmoment krijgt aangeboden. Dat is bij een paar instellingen nu ook al het geval.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Verkiezingen 2025: wat gaat er gebeuren in het hbo

    Vandaag om 08:38
    • HBO

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht