11 oktober 2021 om 12:45
< 1 min lezen

Universiteiten doen voortaan aangifte na intimidatie wetenschappers

De Vereniging van Universiteiten (VSNU) neemt een aantal maatregelen om bedreiging en intimidatie van wetenschappers tegen te gaan. Voortaan doen universiteiten hier aangifte van. Ook komen er trainingen in onlineweerbaarheid en wordt er psychosociale hulp aangeboden voor universiteitsmedewerkers, maakte de koepelorganisatie bekend.

Volgens de VSNU krijgen wetenschappers naar aanleiding van media en andere publieke optredens steeds meer te maken met bedreiging, intimidatie en haatreacties. “Zo werden wetenschappers thuis opgezocht, ontvangen OMT-leden bij voortduring bedreigingen en ontvangen wetenschappers regelmatig scheldkanonnades op sociale media of per e-mail, als zij zich in gevoelige debatten mengen”, aldus de vereniging.

Set van maatregelen

Een set van maatregelen wordt maandag aangeboden aan demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs) en aan een aantal wetenschappers.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Koning reikt Erasmusprijs 2025 uit aan Amerikaanse wetenschapshistoricus Donna Haraway

    Gisteren om 16:13
    • Universiteit

    Proefdierenlaboratorium Universiteit Twente dicht vanwege bezuinigingen

    Gisteren om 11:23

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant