14 mei 2021 om 10:42
< 1 min lezen

Bibliotheken gaan eerder open: ‘belangrijke lokale functie’

De bibliotheken gaan eerder open. Nadat de Tweede Kamer daar woensdag in een debat op had aangedrongen zei premier Mark Rutte dat de bibliotheken worden meegenomen in stap twee van het openingsplan.

Vanwege de procedure die geldt voor het versoepelen, gaan de bibliotheken wel iets later open dan bijvoorbeeld de sportscholen en zwembaden. Die mogen, als de cijfers volgende week gunstig zijn, 19 mei open. De bibliotheken volgen dan op 20 mei.

Meerdere partijen vroegen tijdens het debat over de aanpak van het coronavirus om ook de bibliotheken volgende week open te laten gaan. D66-Kamerlid Jan Paternotte wees erop dat boekwinkels, zij het met beperkingen, wel open zijn. “Je mag wel naar binnen lopen en een boek kopen, maar niet naar binnen lopen en een boek lenen.”

Belangrijke lokale functie

Paternotte vindt dat bibliotheken een “belangrijke lokale functie” hebben en dat heropening waarschijnlijk niet tot meer regionale reisbewegingen leidt. Hij diende zijn verzoek in samen met CDA, ChristenUnie, PvdA en GroenLinks. De Partij voor de Dieren kwam met een eigen oproep om bibliotheken weer open te laten gaan.

Het Outbreak Management Team (OMT) adviseerde begin deze maand om bibliotheken bij stap twee van het heropeningsplan open te laten gaan met inzet van toegangstesten. Maar de invoering van toegangstesten heeft vertraging opgelopen en bovendien wil het kabinet toegangstesten niet inzetten voor bibliotheken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant