1 februari 2021 om 10:52
< 1 min lezen

Leidse studenten strijden gewapend met stoepkrijt en posters tegen leenstelsel

Leidse studenten gaan vandaag, gewapend met stoepkrijt en posters, de straat op om te protesteren tegen het leenstelsel. Ze willen dat het leenstelsel wordt afgeschaft. Dit meldt FNV.

Studente Ylke van der Zwet, van het actiecomité NietMijnSchuld: “In een maatschappij waarin je zonder opleiding niet aan de bak komt, kan het niet zo zijn dat je als student met enorme schulden wordt opgezadeld nog vóór je aan je werkende leven begint.”
 
De actie in Leiden is een samenwerking tussen het actiecomité Leiden vanuit FNV Young & United en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb).
 

Schuldenmachine

Het leenstelsel is volgens FNV Young & United en de LSVb een schuldenmachine.De arbeidsmarkt wordt immers steeds onzekerder en het is maar de vraag of studenten na hun afstuderen snel een baan kunnen vinden. Daarnaast staat de huidige generatie studenten ook de rekening van de coronacrisis, klimaatverandering en vergrijzing te wachten.
 

Actie

De actie start om 16.00 uur op de Beestenmarkt in Leiden. Vervolgens verspreiden de studenten zich over verschillende locaties, waaronder het Stationsplein, de Beestenmarkt, het Steenschuur, studentencomplex De Pelikaanhof en de Klikspaanweg. De actie duurt tot 17.30 uur.
 

#NietMijnSchuld

De actie is een initiatief van de #NietMijnSchuld campagne van FNV Young & United en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb), die al meer dan een jaar actievoeren voor een schuldenvrije basisbeurs en compensatie voor de leenstelselgeneratie.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Doorstroom van mbo naar hbo neemt na jaren weer toe

    14 november 2025 om 16:02
    • HBO

    Minder studentenkamers beschikbaar en huurprijzen met 3 procent gestegen

    14 november 2025 om 08:40

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht