11 juni 2012 om 11:36
< 1 min lezen

Universiteit Twente lanceert EK-app

ENSCHEDE – Studenten, wetenschappers en marketeers van de Universiteit Twente (UT) hebben een EK-app ontwikkeld met de naam CrowdCoach, zo meldt Computable. De app is gratis te downloaden in de appstore (iPhone) en Play Store (Android).

Vanaf 9 juni, de eerste wedstrijd van Nederland, is het mogelijk de bondscoach van het Nederlandse elftal ‘realtime’ te coachen. Of het nu gaat om een slimme wissel of het aanwijzen van de man of the match, iedereen kan zijn mening direct via de app uiten. De app geeft de voetballiefhebber een stem en brengt realtime alle meningen naar buiten.

Met de CrowdCoach kan iedere Nederlander bondscoach worden. De Universiteit Twente bedacht de app om de emoties en meningen van deze coaches te verzamelen en in te zetten om bondscoach Bert van Marwijk te coachen. De gegevens die uit de app rollen geven de mening van het totaal aantal gebruikers weer. De statistieken van de meningen per voetballer zijn te gebruiken voor analyses en voor wetenschappelijk (social media) onderzoek.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland