13 juni 2012 om 12:36
< 1 min lezen

Student vertrekt voor stage in Spaans 3-sterrenrestaurant

Van 1 juli tot en met 1 december draait Luuk volledig mee in een team van meester-chefs. “Naast het meedraaien in de keuken, worden er regelmatig activiteiten georganiseerd om lokale producten te leren kennen. Ook ga ik het prachtige land ontdekken”, vertelt Luuk op zijn blog.

De Sterklas is een tweejarige praktijkopleiding van het ROCvA dat jong talent klaarstoomt voor toprestaurants. Alleen de beste studenten komen hiervoor in aanmerking. Onder intensieve begeleiding van meesterkoks krijgen ze de mogelijkheid hun talenten te ontplooien.

Om jonge, getalenteerde chefs de kans te geven een unieke ervaring op te doen, is het project Basquestage opgezet. Luuk is de eerste Nederlander die dit evenement wint. “Ik ben ontzettend verheugd dat ik ben gekozen uit 139 internationale kandidaten. Het wordt een levenservaring waar ik erg naar uitkijk.”

Voorheen was Basque Stage alleen bestemd voor studenten uit de VS. Tegenwoordig is deze compositie ook toegankelijk voor talenten uit andere landen. Luuk is de eerste winnaar uit Europa.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Curio-studenten Bergen op Zoom starten schooljaar met Vieze Jack en Jebroer

    Vandaag om 12:51
    • MBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    Gisteren om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland