14 juni 2012 om 15:51
< 1 min lezen

Leraar ontslagen vanwege verbeteren examen

DORDRECHT – In Dordrecht is een leraar Frans op een vmbo-opleiding ontslagen omdat hij de vrijheid had genomen om de antwoorden op de eindexamenvragen van zijn leerlingen te verbeteren, zo meldt NOS.nl. Het bedrog kwam aan het licht toen de tweede corrector zich over de examens boog.

De directeur van het Dordtse Wellantcollege liet weten dat de corrector bij de tweede beoordeling een verdachte hoeveelheid verbeteringen aantrof bij de meerkeuzevragen. Dat leidde tot argwaan en voorts tot het ontslag op staande voet van de docent Frans.

Voor de leerlingen heeft het incident geen nare gevolgen. Ze hoeven het examen Frans niet opnieuw af te leggen omdat op de antwoordformulieren duidelijk de oorspronkelijke antwoorden zichtbaar zijn. Degenen die geen vertrouwen in de score op het examen hebben, wordt de mogelijkheid geboden het examen over te doen.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van mbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • MBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • MBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant