22 juni 2012 om 17:51
< 1 min lezen

Universiteit van Amsterdam ontslaat uitgever

AMSTERDAM (Novum) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) heeft directeur en uitgever van Amsterdam University Press (AUP) Saskia de Vries ontslagen. Ze wordt medeverantwoordelijk gehouden voor de verliezen die de uitgeverij sinds 2009 draait. Dat heeft een woordvoerder van de universiteit vrijdag bevestigd na berichtgeving in Het Parool.

Zakelijk directeur Martin Voigt is niet uit zijn functie ontheven, al is onduidelijk of voor hem ‘in een nieuwe situatie nog ruimte is’. De nieuwe directie moet onderzoeken waar de slechte bedrijfsresultaten vandaan komen en hoe ze het tij kan keren.

De zegsvrouw van de universiteit ontkent dat de uitgeverij afstevent op een faillissement. “AUP maakt verliezen, maar van een ophanden zijnd bankroet is geen sprake.” De UvA is voorlopig evenmin bereid het bedrijf op te geven. “Het uitgeven van boeken is op dit moment geen sinecure, maar het is absoluut de bedoeling om AUP te behouden.”

Hoeveel verlies is geleden, wil de universiteit niet zeggen. Wie De Vries opvolgt, is ook nog niet bekend.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Demonstranten van dak TU Delft gehaald, zes van hen aangehouden door de politie

    5 december 2025 om 14:18
    • Universiteit

    Wachttijd studentenkamer in Utrecht wéér toegenomen

    5 december 2025 om 11:19

Aankomende evenementen

09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk