28 juni 2012 om 18:26
< 1 min lezen

Overdracht rectoraat bij Universiteit Maastricht

MAASTRICHT – Morgenmiddag draagt prof. mr. Gerard Mols, de Rector Magnificus van de Universiteit Maastricht, het rectoraat ceremonieel over aan prof. dr. Luc Soete.

Mols blijft nog tot eind augustus in functie: per 1 september 2012 start officieel de aanstelling van Soete. Met een termijn van acht jaar en acht maanden zal Mols de langstzittende Rector Magnificus van de Universiteit Maastricht zijn.

In zijn functie als Rector Magnificus leverde Gerard Mols een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van de Universiteit Maastricht en daarmee ook aan de regio. Mede dankzij zijn inspanningen is de universiteit uitgegroeid tot de meest internationale universiteit van Europa.

Daarnaast vormde hij de spil binnen samenwerkingsverbanden op het gebied van onderwijs, onderzoek en interdisciplinariteit. Onder zijn rectoraat is de basis gelegd voor grote projecten als Leading in Learning, Brains Unlimited, de Chemelot Campus, de Maastricht Health Campus en de UM Campus Venlo. Deze kennisintensieve projecten in samenwerking tussen universiteit, bedrijfsleven en overheid zijn van groot belang voor de werkgelegenheid en de economische groei in de regio.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Universiteit Utrecht doet aangifte tegen pro-Palestijnse betogers die het gebouw bezetten

    Vandaag om 15:33
    • Universiteit

    Universiteitsbestuurder Rianne Letschert door D66 verkozen als nieuwe informateur

    Vandaag om 10:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk