12 juli 2012 om 09:40
< 1 min lezen

Montessorileerlingen debatteren in raadszaal gemeente Leeuwarden

LEEUWARDEN - Wat is politiek? En hoe kun je ergens over debatteren? Dat leerden leerlingen van het Montessori College in Leeuwarden dinsdagochtend in de gemeenteraadszaal. Ze volgden er een workshop politiek en debat. Daarover bericht de website van de gemeente Leeuwarden.

Achttien leerlingen uit de eerste en tweede klas werden begeleid door raadsleden Eline de Koning en Gea Dames. Samen debatteerden ze over het alcoholverbod tijdens schoolfeesten, waarna voor- en tegenstanders een compromis moesten sluiten: ‘Alcohol mag op schoolfeesten, maar meer dan drie consumpties is niet toegestaan en het toezicht hierop is heel streng!’

Voorafgaand aan hun eigen debat kregen de montessorileerlingen debattraining en informatie over de gemeente en gemeenteraad.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland