12 juli 2012 om 13:00
< 1 min lezen

Boeken universiteitsbibliotheek PtHU krijgen nieuwe bestemming

KAMPEN – De verhuizing van de bibliotheek van de Protestantse Theologische Universiteit Kampen (PtHU) is in volle gang. Bijna 158 jaar was de universiteit onlosmakelijk verbonden met de Hanzestad, zo meldt De Stentor. Vanaf volgend studiejaar sluit de predikantenopleiding van de PtHU zich aan bij de theologische faculteiten van VU Amsterdam en RU Groningen.

De operatie heeft nog al wat voeten in de aarde. Voordat er überhaupt aan verhuizen gedacht kon worden, moest nauwgezet worden uitgezocht wat de nieuwe bestemming van elk boek zou worden. Bijna de helft van de collectie wordt verdeeld over de faculteiten in Groningen respectievelijk Amsterdam. De andere helft verdwijnt uit de collectie.

De universiteit is druk op zoek naar kopers en wat niet verkocht kan worden, wordt geschonken aan universiteiten in onder andere Zuid-Afrika, Hongarije en Korea.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Universiteit Utrecht doet aangifte tegen pro-Palestijnse betogers die het gebouw bezetten

    Vandaag om 15:33
    • Universiteit

    Universiteitsbestuurder Rianne Letschert door D66 verkozen als nieuwe informateur

    Vandaag om 10:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk