12 juli 2012 om 17:08
< 1 min lezen

Werkloosheid onder ex-kunststudenten neemt zorgelijke vormen aan

AMSTERDAM – Uit de jaarcijfers van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (AHK) blijkt dat het aantal werkloze afgestudeerde kunstenaars, filmmakers en acteurs in Amsterdam nog nooit zo hoog is geweest als in 2011, zo meldt Het Parool.

In 2010 lag de gemiddelde werkloosheid onder afgestudeerden van de Filmacademie, de Theaterschool en het Conservatorium nog op drie procent. Een jaar later is dat cijfer toegenomen tot tien procent. Dat hoge percentage is erg wrang wanneer in ogenschouw wordt genomen dat de meeste studenten bij de aanvang van hun studie een zware selectie hebben moeten doorstaan om toegelaten te worden op de opleidingen van de AHK.

Alumni van de Reinwardt Academie hebben de grootste moeite om een geschikte baan te vinden met een werkloosheidspercentage van veertien procent. De studenten worden op deze academie opgeleid voor het beheer van erfgoed.

Jet de Ranitz, bestuursvoorzitter van de AHK, schrijft de toegenomen werkloosheid toe aan de financiële crisis. “Je ziet dat andere hbo-opleidingen dezelfde trend vertonen. Werkloosheid onder afgestudeerden aan onze school is iets wat fluctueert. We kijken naar het gemiddelde op de lange termijn en dat is zeven procent.”

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Zeven studenten uit Indonesië nemen internationaal zorgdiploma in ontvangst

    Gisteren om 14:45
    • HBO

    Studenten uit Zeeland laten landelijke onderwijsstaking aan zich voorbijgaan

    10 december 2025 om 14:31

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant