13 juli 2012 om 09:38
< 1 min lezen

Bestuursvoorzitter Universiteit Utrecht geïnspireerd door Duits beleid

UTRECHT - Nederland zou een voorbeeld moeten nemen aan Duitsland wat het investeringsbeleid met betrekking tot universitair onderzoek aangaat, zo pleitte vertrekkend bestuursvoorzitter Yvonne van Rooy van de Universiteit Utrecht gisteren in een interview op radiozender BNR.

“We zullen de komende jaren duizenden jonge onderzoekers minder hebben en dat is echt heel bedreigend voor onze sterke positie”, aldus Van Rooy.

Ook Duitsland heeft fors moeten bezuinigen als gevolg van de financiële crisis, maar is in de afgelopen periode juist blijven investeren in (wetenschappelijk) onderzoek. “Wat ik dus bepleit is dat al die commissies uit de Tweede Kamer naar Duitsland gaan om te kijken hoe ze het daar aanpakken. Om te horen van de Duitsers zelf hoe belangrijk investeringen in onderzoek zijn.”, opperde Van Rooy in de uitzending van radiopresentator Paul van Liempt.

Van Rooy vreest dat Nederland duizenden jonge onderzoekers (AIO’s) zal mislopen als er geen extra geld beschikbaar wordt gesteld. “Het is heel zorgelijk dat in Nederland het besef ontbreekt dat investeringen in onderzoek belangrijk zijn”.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Rijksuniversiteit Groningen kan bezuinigen zonder dat er gedwongen ontslagen vallen

    Vandaag om 13:39
    • Universiteit

    Gemeente Tilburg is enige Brabantse studentenstad met gedragscode voor verenigingen

    Vandaag om 13:15

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland