4 augustus 2012 om 22:17
< 1 min lezen

Veel aanmeldingen voor homovoorlichting op school

DEN HAAG (Novum) - Voor een proef met homovoorlichting op scholen hebben zich meer scholen aangemeld dan er plaatsen beschikbaar zijn. Ruim 250 scholen hebben zich aangemeld om met steun van het ministerie van Onderwijs te experimenteren met voorlichting over seksuele diversiteit, terwijl er maar geld is voor 140 scholen, meldt het ministerie zaterdag.

De komende weken bekijkt het ministerie welke scholen aan de voorwaarden voldoen. De geselecteerde scholen krijgen binnenkort bericht. Die scholen gaan aan de slag met methoden van onder meer homobelangenorganisatie COC en de GGD om te bekijken welke methode voor hen het beste werkt.

De projecten richten zich op de laatste twee groepen van de basisschool en de eerste twee klassen van de middelbare school. Bij de deelnemende scholen worden straks onder meer debatten en rollenspellen gehouden. Ook krijgen deze scholen een vertrouwenspersoon waar leerlingen met vragen over seksuele diversiteit terecht kunnen.

Het ministerie heeft 1,2 miljoen euro voor de proef beschikbaar gesteld. De deelnemende scholen wisselen hun kennis uit. Ook meet een onderzoeksbureau de effecten van de projecten.

Veel scholen geven al voorlichting over seksuele diversiteit. Het is al langer bekend dat slechts enkele scholen, voornamelijk in de zogenoemde bible belt, zich verzetten tegen de voorlichting.

De Tweede Kamer had minister van Onderwijs Marja van Bijsterveldt (CDA) opgedragen de scholen te verplichten deze voorlichting vanaf aankomend schooljaar te geven. Zij was aanvankelijk niet van plan scholen hiertoe te verplichten.

In juni werd duidelijk dat de invoering vertraging heeft opgelopen. Daarom besloot het ministerie met een proef te komen.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Ook tijdens schooljaar 2024/2025 toename te zien in aantal veiligheidsincidenten

    Vandaag om 10:44
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Gisteren om 11:19

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant