7 augustus 2012 om 14:48
< 1 min lezen

Helft mbo-scholen bezig met thema gezonde voeding

AMSTERDAM - Wat is de kwaliteit van het aanbod van voeding op scholen in het middelbaar beroepsonderwijs? Samen met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft DSP-groep dat onderzocht. Daarover bericht de website van deze organisatie op het gebied van onderzoek, advies en management.

Circa de helft van alle mbo-instellingen staat expliciet stil bij het thema ‘gezonde voeding’. Ruim negen op de tien ondervraagde facility managers van mbo-instellingen geven aan dat mbo-scholen hun verantwoordelijkheid moeten nemen als het gaat om het bevorderen van een gezond voedingspatroon bij studenten. 94 procent van de instellingen zou in de voorbije jaren één of meer maatregelen hebben genomen om daarvoor te zorgen.

Opvallend is dat ondervraagden aangeven dat mbo-instellingen – en scholen in het algemeen – niet helemaal verantwoordelijk zijn voor het voedingspatroon van studenten. Mbo-instellingen moeten hen laten inzien waarom gezond eten belangrijk is. Maar uiteindelijk is het aan de student zelf om te bepalen wat zijn eigen voedingspatroon is.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Firda start opleiding voor mbo’ers die willen vliegen als een drone piloot

    31 oktober 2025 om 16:15
    • MBO

    Wetsvoorstel Toezicht informeel onderwijs gaat vakbond CNV te ver

    31 oktober 2025 om 14:34

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant