14 augustus 2012 om 06:40
< 1 min lezen

Toch langstudeerboete voor zieke studenten

DEN HAAG (Novum) - Studenten die door ziekte studievertraging oplopen, krijgen toch een langstudeerboete opgelegd. Het kabinet had beloofd dat voor hen een uitzondering zou worden gemaakt, maar de Landelijke StudentenVakbond (LSVb) concludeert uit een inventarisatie van klachten dat dit niet gebeurt, schrijft Spits dinsdag.

De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) licht studenten volgens de LSVb verkeerd voor. Op de site van het DUO staat dat de langstudeerboete op medische gronden kan worden kwijtgescholden. Deze uitzonderingsregel is echter nog niet in de wet opgenomen.

Ook bestuurders in studentenraden zouden langstudeerboetes hebben gekregen terwijl zij ook zouden worden uitgezonderd. Daarnaast zijn er andere uitzonderingsgevallen die toch zijn beboet.

De LSVb heeft dinsdag een afspraak met staatssecretaris van Onderwijs Halbe Zijlstra (VVD) om deze ‘schrijnende’ gevallen te bespreken.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    Gisteren om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht