21 augustus 2012 om 11:24
< 1 min lezen

Illustere school komt met Openbare collegereeksen

AMSTERDAM – Vanaf september starten er aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) collegereeksen bij de Illustere school waarbij onderwerpen als de Arabische lente en het Poldernederlands aan een nadere analyse worden onderworpen.

Wat is er wezenlijk veranderd na de opstanden die we nu de Arabische lente noemen? Experts van binnen en buiten de UvA onderzoeken in een collegereeks of er sprake is van een historische breuk: zien we hier ontwikkelingen die de geschiedenis een nieuwe wending geven?

De Arabische Lente is een van acht collegereeksen uit het nieuwe programma van de Illustere School, onderdeel van de Faculteit der Geesteswetenschappen van de UvA.

In een reeks met de titel ´Van Middelnederlands tot Poldernederlands´, geleid door dr. Jan Stroop wordt onze taal bestudeerd. Terwijl in de eerste helft van de 20e eeuw de verwachting bestond dat binnen enkele generaties iedereen ABN zou spreken, blijkt nu dat dat een misvatting is geweest. Is het Poldernederlands het ABN van de toekomst?

Belangstellenden kunnen hier terecht voor meer informatie over de collegereeksen.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    12 september 2025 om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht