21 augustus 2012 om 12:14
< 1 min lezen

Lezing hoogleraar UTwente op Lowlands goed bezocht

In zijn lezing heeft Van den Berg het over de mogelijkheden van minuscule laboratoria, apparaatjes ter grootte van een vingernagel. Eerst moest de UT-hoogleraar toelichten wat nanotechnologie precies is. In een mooie presentatie met veel animaties laat Van den Berg zien wat de schaalgrootte is waar hij zich mee bezig houdt en dat je nanotechnologie steeds vaker in het dagelijks leven tegenkomt. “Het zit al in veel dingen. Denk aan textiel, shampoo en tandpasta. Je kunt er de prachtigste dingen mee maken.”

Als het aanwezige publiek een beeld heeft wat een nanometer is, hoe de microscopen werken waarmee je je producten kunt bekijken en wat verschillende methoden zijn om nanotechnologische toepassingen te maken komt Van den Berg tot de kern van zijn verhaal. Namelijk: Wat kun je met nanotechnologie doen voor de gezondheid van mensen? Binnen zijn eigen vakgebied, de microfluïdica, blijkt dat heel veel.

Van den Berg kijkt erg positief terug op het college. “Het was geweldig om te doen. Het is echt een aparte ervaring om voor zo’n publiek te staan. Ik heb hele positieve reacties gekregen.”

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    Gisteren om 11:49
    • Docenten

    Medewerker basisschool Meppel verdacht van seksueel misbruik

    Gisteren om 09:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland