22 augustus 2012 om 17:30
< 1 min lezen

Ouders dyslectische zeilbroers voor rechter

DEN HAAG (Novum) - De ouders van de twee dyslectische broers die een maandenlange zeilreis willen maken, moeten donderdag voor de rechter verschijnen. In een spoedzitting wordt besloten of de jongens gedwongen hulp krijgen en een gezinsvoogd krijgen toegewezen, laat een woordvoerder van de Raad voor de Kinderbescherming dinsdag weten. De reis gaat dan mogelijk niet door.

De raad deed onderzoek naar de situatie waarin de twee jongens zijn beland. De broers van 13 en 15 jaar gaan al ruim een jaar niet meer naar school omdat een speciale school voor dyslectische kinderen niet in staat zou zijn ze op te vangen. Andere scholen weigeren de broers aan te nemen vanwege hun leesblindheid.

De broertjes, Enrique en Hugo, willen de zee op om aandacht te vragen voor dyslectische kinderen die niet naar school kunnen. In Nederland zitten naar schatting nog veertienduizend kinderen in een vergelijkbare situatie.

De jongens willen overigens geen wereldreis maken zoals zeilmeisje Laura Dekker eerder deed. Ze willen onder meer naar Engeland, België en Spanje, waar de leerplicht niet geldt. Hun vader volgt de twee op de voet in een aparte boot. De tocht moet vrijdag beginnen.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland