4 september 2012 om 14:07
< 1 min lezen

Hoogleraren in de schijnwerpers in het Glazen Huis

AMSTERDAM – Gistermiddag werd het Spui in Amsterdam omgetoverd tot een openbare collegezaal: De hele dag gaven prominente hoogleraren van de Universiteit van Amsterdam (UvA) lezingen over interessante onderwerpen binnen hun vakgebied waarin zij het publiek in begrijpelijke taal uitlegden waar zij zich mee bezig hielden. Het zogenaamde ‘Glazen Huis’ is een van de activiteiten waarmee de UvA in 2012 stilstaat bij haar 380-jarig bestaan.

In totaal werden er vijftien verschillende mini-colleges gehouden waarin onderwerpen zoals rechtsgeleerdheid, gezondheid, neurowetenschap, globalisering, natuurwetenschappen en duurzaamheid aan bod kwamen.

“De UvA wil met het Glazen Huis onderwijs brengen in de stad: voor één keer in één dag kennis van alle faculteiten delen met iedereen, middenin Amsterdam”, zo verklaarde rector magnificus van de UvA, Dymph van den Boom in de aanloop naar het evenement.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Koning reikt Erasmusprijs 2025 uit aan Amerikaanse wetenschapshistoricus Donna Haraway

    Gisteren om 16:13
    • Universiteit

    Proefdierenlaboratorium Universiteit Twente dicht vanwege bezuinigingen

    Gisteren om 11:23

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant