10 september 2012 om 05:45
< 1 min lezen

Rotterdamse ROC’s brengen studenten op andere gedachten

ROTTERDAM - In de zomervakantie hebben het Zadkine College en het Albeda College meer dan 860 studenten een bijzonder studieadvies gegeven. In deze zogenoemde ombuiggesprekken is hun aangeraden een andere studie te gaan dan de studie waarvoor ze zich aanvankelijk hadden ingeschreven. Dit advies moet ertoe leiden dat ze na hun studie meer kans op de arbeidsmarkt hebben. Daarover bericht de website van het Algemeen Dagblad.

De meeste studenten die voorzichtig in een andere richting zijn geduwd, hadden een opleiding in de welzijnssector gekozen. Enkelen van hen zijn geswitcht naar een techniekopleiding, andere studenten blijven studeren in de sector welzijn, maar doen nu een opleiding die meer perspectief op een baan biedt. Bijvoorbeeld een opleiding die gericht is op de gehandicaptenzorg.

Donderdag nam onderwijsminister Van Bijsterveldt een kijkje op het Albeda College om daar zelf te ervaren hoe dit alles in zijn werk gaat. Ze is enthousiast over de aanpak van beide Rotterdamse ROC’s.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Scholieren en studenten komen te laat vanwege overvolle bussen op het station van Zwolle

    Vandaag om 10:57
    • MBO

    Onderzoek naar digitale weerbaarheid in het onderwijs

    Vandaag om 10:35

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland