14 september 2012 om 13:18
< 1 min lezen

Studente Pedagogiek wordt wereldkampioen kaatsen

LEEUWARDEN – De 21-jarige Harmke Siegersma (21), studente Pedagogiek aan de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden (NHL), werd op 29 augustus wereldkampioen kaatsen.

Tijdens het WK Kaatsen, dat eind augustus plaats vond in Franeker, sleepten Siegersma samen met haar teamgenoten Leonie van der Graaf en Fenna Zeinstra de titel in de wacht. Tijdens het toernooi versloeg het drietal tegenstanders uit alle windstreken van de wereld.

Voorafgaand aan de wedstrijden had Siegersma net haar eerste uren als NHL-studente beleefd.

Binnenkort reist Harmke af naar Ierland om daar aan het wereldkampioenschap muurkaatsen, een populaire variant van de Friese sport, deel te nemen en een serieuze gooi naar de gouden medaille te doen. Daarnaast gaat de WK-winnares in de toekomst misschien naar de Verenigde Staten om daar dezelfde topsport te beoefenen. “Maar eerst wil ik mijn studie nog afmaken.”

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland