21 september 2012 om 12:19
< 1 min lezen

Werkloosheid onder jongeren neemt toe

AMSTERDAM – Niet alleen in de rest van Europa, maar ook in Nederland slaat de werkloosheid onder jongeren om zich heen. Was het vorig jaar nog maar 10 procent, dit jaar zit 13 procent van de jongeren zonder werk, zo meldt Spitsnieuws.

Uit recentelijk verschenen cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek werd duidelijk dat het om een groep van 108.000 mensen betreft in de leeftijd van 15 tot 25 jaar. Met name jongeren die een mbo-diploma op zak hebben, komen niet aan de bak. Maar liefst 9 procent van de afgestudeerden zit na anderhalf jaar nog steeds zonder baan.

Afgestudeerden op het hbo hebben meer geluk met het vinden van een baan; ´slechts´ vier procent van hen is anderhalf jaar na het behalen van het diploma nog werkloos.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Nieuwe Curio-opleiding begint schooljaar met studentenstop door tekort aan stageplekken

    5 september 2025 om 14:55
    • MBO

    Onderwijsministers Koen Becking en Gouke Moes door de koning beëdigd

    5 september 2025 om 13:12

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland