27 september 2012 om 11:37
< 1 min lezen

Decentrale selectie voor opleiding Fysiotherapie Hanzehogeschool

Dit studiejaar kunnen hogescholen en universiteiten voor opleidingen met een loting zelf bepalen welke studenten in aanmerking komen voor een opleidingsplaats. Normaal gesproken was dit percentage maximaal 50 procent. De opleiding Fysiotherapie werkte doorgaans met 25 procent decentrale selectie voor specifieke groepen: internationale studenten, topsporters en voor de verkorte opleiding.

Bij de instroom voor het studiejaar 2013-2014 gaat dit veranderen. De opleiding start dan met 100 procent decentrale selectie, waarbij 25 procent van de plaatsen gereserveerd blijft voor bovengenoemde doelgroepen. De verwachting is dat dit een positief effect heeft op het studiesucces van studenten.

Elke student met een vwo-, havo- of mbo niveau 4-diploma kan zich aanmelden voor decentrale selectie. Studenten die een gemiddeld eindcijfer van 8 of hoger halen worden direct toegelaten en hoeven niet aan de decentrale selectie deel te nemen.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Radboud Universiteit en HAN versterken samenwerking tijdens introductieweken

    Vandaag om 08:11
    • HBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    20 augustus 2025 om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht