28 september 2012 om 14:21
< 1 min lezen

Netwerkbijeenkomsten voor beginnend docenten op Windesheim

ZWOLLE – Nico Wassens en Arend Jan Zwarteveen, twee trainers die verbonden zijn aan de hogeschool Windesheim, hebben in samenwerking met Frank van Lier van de Veluwse Onderwijsgroep een aantal netwerkbijeenkomsten georganiseerd voor beginnend docenten in het voortgezet onderwijs.

“Het docentschap moet je leren en dat kost tijd”, zegt Van Lier. “Nieuwe docenten hebben ondersteuning nodig om te kunnen leren. Een goede inductie is van wezenlijk belang. In de praktijk merk je dat het er door de waan van de dag binnen de school niet altijd van komt.”

Zwarteveen vindt dat beginnend docenten een ‘zachte landing’ nodig hebben en dat hun geloof in het eigen kunnen moet worden versterkt. Volgens Wassens is het bovendien van belang dat de deelnemers aan het traject ‘over de eigen school heen’ met elkaar kunnen sparren. Door succeservaringen met collega’s te delen, kunnen ze hun handelingsrepertoire vergroten. Dit geeft hen meer kans van slagen in hun beroep.

Het traject bestaat uit tien bijeenkomsten en is bedoeld voor startende leraren in het voortgezet onderwijs met minder dan twee jaar leservaring. Of de docenten wel of niet bevoegd zijn maakt niet uit. “We beginnen de bijeenkomsten met intervisie”, geeft Wassens aan. “We bespreken wat iedereen heeft meegemaakt. Daarnaast staat ook een stuk theorie op het programma. We gaan onder andere aan de slag met de vijf rollen van de leraar, didactiek, reflectie en klassenmanagement.”

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland