8 oktober 2012 om 14:14
< 1 min lezen

Steeds meer hbo-docenten maken gebruik van lerarenbeurs

’S HERTOGENBOSCH – Docenten in het hoger beroepsonderwijs maken steeds vaker gebruik van de mogelijkheid om zich verder te ontwikkelen in hun beroepsveld, zo meldt Punt.Avans. Vergeleken met vorig jaar is het aantal docenten dat een lerarenbeurs heeft toegewezen gekregen al met honderd toegenomen.

In 2008 riep het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) deze subsidie in het leven teneinde de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. Vorig jaar maakten nog 534 hbo-docenten gebruik van de beurs, in oktober van dit jaar ligt dit aantal al ruim hoger met 639 beurzen.

In het meest recente begrotingsakkoord zijn afspraken gemaakt waardoor dit aantal nog flink kan toenemen. Van de investeringsinjectie van 105 miljoen euro voor de verbetering van het onderwijs is twintig miljoen euro gereserveerd voor het hoger onderwijs. Het grootste gedeelte van dit bedrag is bedoeld om extra docenten de mogelijkheid te bieden om hun mastertitel te behalen.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland