10 oktober 2012 om 09:43
< 1 min lezen

Autisme en ADHD minder vaak opgemerkt bij meisjes

NIJMEGEN - Bij meisjes worden autisme en ADHD minder frequent herkend dan bij jongens. Dat meldt Gezondheidsnet.nl op basis van een onderzoek van Rutger-Jan van der Gaag en Patricia van Wijngaarden van het UMC St. Radboud.

Stoornissen worden bij meisjes vaak niet opgemerkt omdat de officiële criteria voor hen niet kloppen. Bij hen komen autisme en ADHD anders tot uiting dan bij jongens.

Dat kan het stellen van een goede diagnose bemoeilijken. Van der Gaag (hoogleraar Klinische Kinder- en Jeugdpsychiatrie) en Van Wijngaarden (psychiater) zien dan ook graag dat die criteria worden aangepast.

Morgen presenteert Van der Gaag de bevindingen van het onderzoek tijdens het symposium Jeugd en Gezin in Nijmegen.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Tien kinderen met beperking in Geldrop per 1 januari mogelijk zonder specialistische kinderopvang

    6 november 2025 om 08:37
    • Speciaal Onderwijs

    Provincie Drenthe investeert in leerlingenvervoer voor praktijkonderwijs

    5 november 2025 om 14:48

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant