15 november 2012 om 12:47
< 1 min lezen

Aandacht voor vrijwilligerswerk op basisscholen Heerde

HEERDE - Volgende week woensdag tekenen basisschoolleerlingen in Heerde een contract waarin de jongeren aangeven vrijwilligerswerk uit te zullen voeren, zo meldt Steunpunt voor vrijwilligers en mantelzorgers De Plu.

In het project ‘Graag Gedaan’ geven ruim 170 kinderen uit groep 7 en 8 aan dat ze minimaal vier keer per jaar vrijwilligersklusjes uit zullen voeren voor bijvoorbeeld een bejaarde buurman of buurvrouw. Het project in de Gelderse gemeente is bedoeld om kinderen al op de basisschool kennis te laten maken met vrijwilligerswerk.

De oprichter, Fennie Tiemens, hoopt te laten zien hoe leuk vrijwilligerswerk is. ‘Jong geleerd, oud gedaan’ is een achterliggende gedachte, omdat het belangrijk is om in de toekomst een goed vrijwilligersbestand te hebben.

Leerkrachten worden ook bij het project betrokken, en kunnen bijvoorbeeld activiteiten als spelletjesmiddagen in zorgcentra organiseren.

© Nationale Onderwijsgids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Rechters geven gastlessen op basisscholen

    Vandaag om 12:12
    • Basisonderwijs

    Gymleraren kunnen niet meer rondkomen van alleen hun baan op de basisschool

    Vandaag om 11:07

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland