20 november 2012 om 12:29
< 1 min lezen

Verkiezing Amsterdammertje van het Jaar

AMSTERDAM - Welke Amsterdamse basisschoolleerling uit groep 6, 7 en 8 of Amsterdamse middelbare scholier uit klas 1 en 2 wordt uitgeroepen tot 'Amsterdammertje van het Jaar'? Op haar website meldt Het Parool dat zij naast de jaarlijkse verkiezing 'Amsterdammer van het Jaar' dit jaar voor het eerst ook de verkiezing 'Amsterdammertje van het Jaar' houdt.

De titel is bedoeld voor ‘gewone’ jonge Amsterdammers die aan Amsterdam een positieve bijdrage hebben geleverd.

Tot 14 december is het mogelijk een kind of jongere te nomineren. Wethouder Andrée van Es van de gemeente Amsterdam is juryvoorzitter. In week 51 kiest de jury de tien finalisten, op 13 januari wordt in de Stadsschouwburg de winnaar bekendgemaakt.

De verkiezing ‘Amsterdammertje van het Jaar’ wordt in opdracht van de gemeente Amsterdam verzorgd door onderwijsbegeleidingsdienst Het ABC, Het Parool en de stichting Discussiëren kun je leren.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland