21 november 2012 om 11:08
< 1 min lezen

Friese leerlingen strijden om Wâldpykbokaal

BUITENPOST - Leerlingen van basisscholen in de Noardlike Fryske Wâlden nemen het vrijdag in de raadszaal in Buitenpost tegen elkaar op. Inzet van hun strijd is de Wâldpykbokaal.

De leerlingen hebben eerder dit jaar meegedaan aan het project ‘Takomst foar in Unyk Lânskip’ (‘Toekomst voor een Uniek Landschap’).

Tijdens dat project hebben ze intensief kennisgemaakt met de geschiedenis, de natuur en het landschapsbeheer van De Noardlike Fryske Wâlden.

Het project besteedt verder aandacht aan de dieren en planten in de elzensingels en houtwallen. Maar ook de rol van agrariërs in het beheer en onderhoud van het landschap komt duidelijk naar voren. Daarnaast leren leerlingen hoe het cultuurhistorisch landschap is ontstaan en waarom het nu zo waardevol is.

Vrijdag begint de strijd om de Wâldpykbokaal om 13.30 uur. Een jury bepaalt wie de winnaar wordt van deze trofee.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland