22 november 2012 om 17:05
< 1 min lezen

Eredoctoraat voor André Kuipers bij UvA

AMSTERDAM (Novum) - Ruimtevaarder André Kuipers krijgt een eredoctoraat van de Universiteit van Amsterdam. Hij wordt onderscheiden voor zijn succes in het toegankelijk maken van wetenschap voor een breed publiek. Ook is hij er volgens de universiteit in geslaagd verschillende wetenschappelijke disciplines samen te brengen in zijn werk.

Onder meer door basisscholieren de groei van hun planten te laten vergelijken met de groei van planten in de ruimte heeft hij de wetenschap toegankelijk gemaakt voor een breed publiek, stelt de universiteit. “Het succes van Kuipers als ambassadeur van de wetenschap is voor een groot deel het gevolg van zijn tomeloze inzet en aanstekelijk enthousiasme”, schrijft de universiteit.

Kuipers ging twee keer voor de European Space Agency de ruimte in. Eind vorig jaar vertrok hij naar het internationaal ruimtestation ISS, waar hij meer dan vijftig experimenten uitvoerde tot hij in juli terugkeerde. Hij deed veel onderzoek naar evenwicht en het evenwichtsorgaan onder gewichtsloosheid.

Het evenwichtsorgaan valt in de wetenschap onder de keel-, neus en oorheelkunde. Kuipers hield zich in het ruimtestation ook bezig met aardobservatie, natuurkundige en geneeskundige experimenten. Hij krijgt het eredoctoraat op 8 januari tijdens de Dies Natalis van de UvA.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Universiteit

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Universiteit

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant