10 december 2012 om 08:54
< 1 min lezen

Vroege signalering problematiek met jongerenmonitor

ZWOLLE - Uit de laatste jongerenmonitor van de GGD IJsselland blijkt dat bijna een op de vijf jongeren niet lekker in zijn vel zit, zo meldt de gemeentelijke gezondheidsdienst in Zwolle.

Deze jongeren, voornamelijk meisjes, voelen zich minder gezond, scoren lager op psychisch welbevinden, worden vaker gepest, hebben vaker vreetbuien, blijven vaker ziek thuis en besteden meer tijd aan televisie kijken en computeren. Zij hebben gemiddeld genomen ook minder zelfvertrouwen.

De GGD wil met behulp van de jongerenmonitor schooluitval en zwaardere problematiek tegengaan. Door de problemen bij deze groep jongeren, zoals ziekteverzuim en pestgedrag, al vroeg te signaleren kan sneller worden ingegrepen. Zo kan hun zelfvertrouwen worden vergroot door ze trainingen te geven op het gebied van weerbaarheid en sociale vaardigheden.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Onderwijsministers Koen Becking en Gouke Moes door de koning beëdigd

    5 september 2025 om 13:12
    • Voortgezet Onderwijs

    Onderwijsminister Moes zegt sorry voor tweet over regenboogzebrapad

    5 september 2025 om 12:17

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland