11 december 2012 om 13:56
< 1 min lezen

‘Hoger salaris en meer onderwijs voor bèta’s’

Van de werkenden in de technieksector noemt 22 procent de financiële beloning en de arbeidsvoorwaarden als reden van het tekort aan mensen in deze sector. Van de werkenden gelooft 72 procent dat bèta’s minder verdienen dan alfa’s, van de bètastudenten gelooft 64 procent dat. Bijna 50 procent van de ondervraagden denkt dat middelbare scholen te weinig aandacht besteed aan exacte vakken.

Wel verwachten bèta’s meer kans te hebben op werk door hun achtergrond. Twee derde van de ondervraagden geeft dat aan. Daarnaast wordt de richting vaak gekozen uit persoonlijke interesse. Meer dan 80 procent van zowel de studenten als de werkenden ziet dat als belangrijke motivatie. Van de technici zegt zelfs 30 procent zijn of haar droombaan te hebben gevonden.

Verder hebben bèta’s vaak het gevoel van onbegrip. Van de studenten denkt 30 procent dat er negatief over de sector wordt gedacht, van de werkenden is dat 40 procent. Wel denkt het overgrote deel van de respondenten dat mensen met een bèta-opleiding hard nodig zullen zijn in de toekomst.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Radboud Universiteit en HAN versterken samenwerking tijdens introductieweken

    22 augustus 2025 om 08:11
    • HBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    20 augustus 2025 om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht