18 december 2012 om 16:55
< 1 min lezen

Oplossing voor kinderen ‘ontuchtschool’

VALKENSWAARD (Novum) - Er komt een oplossing voor kinderen van de particuliere school Agnus Dei in Valkenswaard, die zijn deuren sloot vanwege een ontuchtzaak. De kinderen kunnen na de kerstvakantie terecht op een school voor speciaal onderwijs in de buurt, zei staatssecretaris van Onderwijs Sander Dekker (VVD) dinsdag tijdens het wekelijkse vragenuurtje.

De dertig leerlingen kunnen daar tot het einde van het lopen de schooljaar blijven. Het gaat om ‘kwetsbare kinderen’, zoals autistische of hoogbegaafde leerlingen. De kosten neemt het rijk voor zijn rekening, zei Dekker. In de tussentijd wordt bekeken of ze op deze school kunnen blijven, of dat zij toch naar het reguliere onderwijs kunnen.

De directeur van Agnus Dei werd in oktober opgepakt wegens ‘grensoverschrijdend zedengerelateerd gedrag’. Begin november werd ook een 34-jarige medewerker van de school opgepakt voor ontucht. Hij werd later weer vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs.

Dekker is niet van plan om de school overeind te houden, aangezien het een particuliere instelling is. Wel moet er een oplossing komen voor de kinderen. Zij mogen niet de dupe worden, aldus de bewindsman.

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Speciaal Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Speciaal Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant