23 januari 2013 om 09:49
< 1 min lezen

Zweedse docenten maken kennis met Nederlands schoolprogramma

EINDHOVEN - De Ontdekfabriek in Eindhoven heeft een succesvol techniekschoolprogramma voor kinderen in de leeftijd van 8 tot 14 jaar ontwikkeld: 'De Uitvinders'. Afgelopen donderdag maakten acht Zweedse docenten daarmee in De Ontdekfabriek kennis. Dat meldt Pol-prod-cm.wegener.nl.

Al tweehonderd Nederlandse scholen werken met dit programma, dat van kinderen uitvinders maakt. Met materiaal en gereedschap geven ze vorm aan hun innovatieve ideeën.

Ook in Zweden dreigt in de toekomst een tekort aan technische vakmensen. Reden voor de docenten om in Eindhoven persoonlijk te ervaren wat het schoolprogramma ‘De Uitvinders’ voor het onderwijs in Zweden kan betekenen.

Ook een school in Kenia gaat aan de slag met het programma. Belgische scholen hebben eveneens te kennen gegeven belangstelling te hebben.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Update rechtszaak overleden jongen (16) na vuurwapengebeurtenis op Hofstad Lyceum

    Gisteren om 10:13
    • Voortgezet Onderwijs

    Werkgevers kunnen via DUO controleren of een diploma echt is

    8 september 2025 om 10:17

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht