25 januari 2013 om 15:17
< 1 min lezen

Protesten tegen sloop Gerrit Rietveld College

UTRECHT - Het Gerrit Rietveld College in Utrecht krijgt een nieuw schoolgebouw. De voorbereidende werkzaamheden zijn na de kerst begonnen. Architectuurliefhebbers zijn echter niet blij met de sloopplannen voor het huidige gebouw, zo meldt RTV Utrecht.

Een aantal historische verenigingen heeft bezwaar aangetekend tegen de sloopplannen bij de Raad van State, die binnen zes maanden met een oordeel komt. Volgens de historici heeft het gebouw als typisch voorbeeld van jarenzestigarchitectuur historische waarde en zou het daarom voor de slopershamer behoed moeten worden.

Gerrit Rietveld was architect, grafisch ontwerper en meubelbouwer. Hij is vooral bekend als lid van De Stijl en pionier van het Nieuwe Bouwen.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Rekenkamer tikt Vijfheerenlanden op de vingers om onveilige schoolroutes

    Vandaag om 14:19
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    19 december 2025 om 15:15

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant