7 februari 2013 om 17:20
< 1 min lezen

Citotoets zit er weer op

GRONINGEN - De ongeveer 165.000 leerlingen uit groep 8 van het basisonderwijs die de afgelopen drie dagen op ruim 6200 basisscholen bezig zijn geweest met de Citotoets, zijn klaar. 

De leerlingen hebben voor deze eindtoets van het basisonderwijs in totaal 200 meerkeuzevragen beantwoord over de onderwerpen Nederlandse taal, rekenen en wiskunde, studievaardigheden en wereldoriëntatie. Wereldoriëntatie behandelt thema’s als aardrijkskunde, geschiedenis en natuuronderwijs. Dit onderdeel is niet verplicht, scholen kunnen zelf bepalen of zij dit willen toetsen.

In maart zal de uitslag van de Citotoets bekend worden gemaakt en krijgen de leerlingen een advies over het vervolgonderwijs dat het beste bij hen past. De toets heeft daarbij slechts een adviserende rol. Ook de mening van de leerkracht over het niveau van de leerling en andere schoolresultaten zijn belangrijk voor het bepalen van de vorm van voortgezet onderwijs die het best bij het kind past.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland