8 februari 2013 om 21:39
< 1 min lezen

Scholen moeten onderhoud aan gebouw zelf regelen

DEN HAAG (Novum) - Basisscholen worden zelf verantwoordelijk voor het onderhoud van hun gebouwen. De ministerraad ging vrijdag akkoord met een voorstel van staatssecretaris van Onderwijs Sander Dekker (VVD) waardoor vanaf 2015 niet langer de gemeente, maar de scholen zelf verbouwingen moeten regelen.

Volgens Dekker zorgt de maatregel voor een vermindering van de administratieve lasten en een snellere besluitvorming. Gemeenten blijven nog wel verantwoordelijk voor uitbreiding en nieuwbouw van schoolgebouwen.

In het regeerakkoord stond al dat voor deze maatregel 256 miljoen euro uit het gemeentefonds wordt overgeheveld naar de scholen. De Tweede Kamer had eerder ingestemd met een motie van CDA-leider Sybrand van Haersma Buma waarin dit werd voorgesteld.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland