28 februari 2013 om 21:26
< 1 min lezen

Tommy Wieringa genomineerd voor E. du Perronprijs

TILBURG (Novum) - Tommy Wieringa is dit jaar een van de kanshebbers op de E. du Perronprijs. Ook Ed van Thijn en Koen Peeters behoren tot de genomineerden, maakte de Universiteit van Tilburg donderdag bekend. De universiteit is samen met de gemeente Tilburg initatiefnemer van de cultuurprijs, die 28 maart voor de 22e keer wordt uitgereikt.

Wieringa is genomineerd voor zijn roman Dit Zijn de Namen, over een grensstad in de steppe. De Vlaming Peeters verdiende zijn nominatie voor Duizend Heuvels, over de raciale tegenstellingen tussen Hutu’s, Tutsi’s en Twa’s. Oud-politicus Ed van Thijn is genomineerd met Blessuretijd, waarin hij duidelijk wil maken wat hem als jood in zijn beroepsleven heeft beziggehouden.

De prijs van 2500 euro is bedoeld voor mensen of instellingen die met ‘een cultuuruiting in brede zin’ bijdragen aan de multiculturele samenleving. De prijs is vernoemd naar journalist en schrijver Edgar du Perron, die in Nederlands-Indië opgroeide en onder meer schreef over het opkomend nationaalsocialisme.

Vorig jaar mocht voormalig Dichter des Vaderlands Ramsey Nasr de prijs mee naar huis nemen. Ook Guus Kuijer en Adriaan van Dis wonnen de prijs, die voor het eerst werd uitgereikt in 1986, al eens.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Samenwerking om studiesucces Caribische studenten te vergroten is verlengd tot eind 2028

    7 november 2025 om 14:16
    • Universiteit

    Universiteitsgebouw Den Haag dagenlang gesloten vanwege een vergissing

    7 november 2025 om 11:57

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant