13 maart 2013 om 12:32
< 1 min lezen

Zwakbegaafde tiener week in cel

De jongen met een IQ van 48 kwam acht jaar geleden uit Suriname naar Nederland. Zijn moeder had echter nooit een paspoort voor hem aangevraagd, niet in Suriname en niet in Nederland. De jongen gaat hier naar een speciale school, het Orion College voor zeer moeilijk lerende kinderen.

Vorige week woensdag hield de politie het busje van de school staande omdat die in een gedeelte van de Bijlmer reed waar een ontheffing geldt. De jongen kon geen paspoort of verblijfspapieren overleggen en werd direct meegenomen.

Dinsdagavond mocht de jongen uiteindelijk naar huis, maar hij dreigt nog steeds te worden uitgezet. De school en de plaatselijke politiek laten zich niet ongeroerd. Er is inmiddels een procedure gestart tegen de uitzetting en Maureen van der Pligt, raadslid voor de SP en oud-werknemer van het Orion College, gaat de zaak bespreken met de gemeenteraad.

© Nationale Onderwijsgids / Olof Venema

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Scholen hele dag gesloten vanwege brand bij afvalverwerkingsbedrijf Attero

    Vandaag om 09:54
    • Speciaal Onderwijs

    Steeds meer vrije scholen in Nederland

    Vandaag om 09:16

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland