14 maart 2013 om 10:33
< 1 min lezen

Bussemaker wil meer academische docenten voor de klas

DEN HAAG - Tijdens de Onderwijstop in Amsterdam liet minister Jet Bussemaker (PvdA) van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap weten het bestaande talentenprogramma van de VO-raad, waarin academici opgeleid worden om les te geven in het voortgezet onderwijs, uit te willen breiden. Dat meldt het ANP.

In het programma worden momenteel nog zo’n 30 academisch geschoolde docenten opgeleid. Bussemaker wil dit aantal flink uitbreiden. In haar plan zullen 1500 afgestudeerde wo’ers kans maken op een traineeship in het voortgezet onderwijs. 

Academici die interesse hebben voor het programma, moeten voor aanvang van de opleiding een toets afleggen om te kijken of zij de lerarenopleiding aankunnen. Tevens moet de opleiding met een landelijke eindtoets worden afgesloten, voor de nieuwe docenten voor de klas mogen staan.

De minister wil met de academisch geschoolde leraren een groei van de kwaliteit van de lessen op de middelbare scholen bereiken. “Goede leraren zijn ongelofelijk belangrijk, zij leiden immers onze toekomstige generaties op”, aldus de bewindsvrouw, die voor de verbeteringen 88 miljoen euro uit zal trekken.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland