14 maart 2013 om 15:07
< 1 min lezen

Asscher praat met Turkse huiswerkbegeleider

DEN HAAG (Novum) - Minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher (PvdA) gaat volgende maand praten met de Arnhemse huiswerkbegeleider Mehmet Sahin, die moest onderduiken nadat hij zich in een tv-programma had gedistantieerd van antisemitische uitlatingen van Turkse jongeren.

“Ik ga met hem praten om zijn verhaal te horen en waar nodig steun te bieden”, zei Asscher donderdag tijdens een debat in de Tweede Kamer over discriminatie. In de uitzending van het NTR-programma Onbevoegd Gezag stelden Turkse jongeren onder meer dat ze joden haatten en dat het goed is wat Hitler met de joden heeft gedaan. Sahin ging tegen hen in en kreeg vervolgens te maken met bedreigingen.

“Het is schokkend om Nederlandse jongeren die soort uitspraken te zien doen, zonder enige schaamte”, zei Asscher. Verder wilde hij niet ingaan op ‘deze figuren’, omdat het Openbaar Ministerie onderzoekt of hun uitspraken strafbaar zijn.

Asscher zei geen pasklare oplossingen te hebben voor het groeiende antisemitisme. “Ik heb niet de indruk dat het een gebrek aan lespakketten is. De jongeren uit de uitzending waren heel goed op de hoogte van Anne Frank en wat er in de Tweede Wereldoorlog is gebeurd. Het probleem is dat ze dat goedkeuren.”

Asscher liet woensdag al weten dat hij enkele onderzoeken naar aard en omvang van het antisemitisme onder jongeren wil afwachten voor hij verdere maatregelen neemt. De onderzoeken moeten in de zomer klaar zijn.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholieren die overlast veroorzaken in de bibliotheek krijgen te maken met beveiligers

    Vandaag om 13:02
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen klaar met druk van mega uitgevers schoolboeken en nemen heft in eigen handen

    Vandaag om 09:46

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant