23 april 2013 om 11:57
< 1 min lezen

‘Verdachte dreiging Leiden in traject Jeugdzorg’

LEIDEN (Novum) - De minderjarige jongen die maandag werd opgepakt vanwege de dreiging van een schietpartij op een school in Leiden zit bij Jeugdzorg in een traject voor vrijwillige hulpverlening. Dat zegt een woordvoerder van Jeugdzorg tegen Omroep West. Het traject is onder meer bedoeld voor jongeren die psychische problemen hebben. Het is niet bekend waarom de verdachte in het traject zit.

De jongen is een oud-leerling van The British School in Voorschoten. Daar werd hij in oktober 2011 geschorst vanwege ontoelaatbaar gedrag.

De Leidse scholen bleven maandag dicht in verband met de dreiging van een schietpartij. Iemand had zondag op internet aangekondigd een leraar in Leiden en ‘zo veel mogelijk leerlingen’ neer te schieten. Omdat hij geen school noemde, besloten de autoriteiten alle middelbare en mbo-scholen uit voorzorg dicht te houden.

De dreiging bleek volgens Omroep West minder heftig dan eerder ingeschat. Het bericht zou in het buitenland op internet zijn geplaatst, vermoedelijk vanuit Costa Rica.

De scholen in Leiden gaan dinsdag weer open. Dat heeft de gemeente maandagavond na overleg met de scholen besloten. Alleen het Leo Kannercollege, een school voor autistische kinderen, blijft dicht. De school wilde de ouders en leerlingen snel duidelijkheid geven en had eerder op de dag al besloten dicht te blijven.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Vwo-leerlingen kunnen hun hele middelbareschooltijd op één school blijven

    Gisteren om 16:17
    • Voortgezet Onderwijs

    Dit gebeurde er in 2025 in het voortgezet onderwijs

    Gisteren om 12:46

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant