1 mei 2013 om 06:43
< 1 min lezen

Omgaan met stotteraars: tips van leerlingen voor docenten en mentoren

SINT-MICHIELSGESTEL - Fenna Slenter en Paulette Louwers van Gymnasium Beekvliet in Sint-Michielsgestel zijn geïntrigeerd door het fenomeen stotteren. Ze merkten dat een aantal leerlingen op hun middelbare school met deze spraakstoornis te kampen heeft. Naar aanleiding daarvan startten zij een onderzoek naar de mate waarin stotteren op Gymnasium Beekvliet geaccepteerd wordt. Dat meldt Stotteraars.nl.

Uit het onderzoek van de eindexamenleerlingen blijkt dat op hun school geen sprake is van een ‘stotterprobleem’: met de acceptatie van stotteren zit het op Gymnasium Beekvliet snor.

Paulette en Fenna vinden het belangrijk dat (toekomstige) stotteraars een steuntje in de rug kunnen gebruiken. In een op Stotteraars.nl te downloaden bijlage presenteren zij de belangrijkste tips met het oog op de taken van mentoren en docenten.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leerling betrapt op snus-dealen mag niet definitief van school

    Gisteren om 15:30
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen Heemskerk en Beverwijk maandag allemaal weer open

    Gisteren om 15:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht