3 mei 2013 om 12:49
< 1 min lezen

Alles in orde op Islamitische Universiteit Rotterdam

DEN HAAG - Onlangs heeft de PVV Kamervragen gesteld aan onderwijsminister Jet Bussemaker. Aanleiding voor die vragen was het feit dat de PVV verontwaardigd is over de vermeende ideeën van de rector van de Islamitische Universiteit Rotterdam. Daarover bericht de website van RTV Rijnmond.

Volgens de PVV geeft de rector uiting aan antiwesterse ideeën over ongelovigen, homoseksuelen en de gelijkheid tussen mannen en vrouwen.

De Kamervragen zijn voor Bussemaker geen aanleiding om stappen te ondernemen tegen de rector. Zij wijst erop dat de uitspraken van de rector al ruim tien jaar geleden in een interview verschenen zijn.

Ook na gesprekken met de Islamitische Universiteit Rotterdam, die geen subsidie van de overheid ontvangt, heeft Bussemaker geen misstanden op de school kunnen ontdekken.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Scholieren uit Gelderland kiezen minder vaak voor een bachelor in het hoger onderwijs

    Vandaag om 10:43
    • Universiteit

    Samenwerking om studiesucces Caribische studenten te vergroten is verlengd tot eind 2028

    7 november 2025 om 14:16

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht