10 mei 2013 om 10:29
< 1 min lezen

Betere begeleiding Helmondse leerlingen met dyslexie

HELMOND - Leerlingen met dyslexie hebben op school extra ondersteuning nodig. In Helmond is in dat kader een grootschalig project bedacht. Ruim dertig basisscholen in deze stad werken samen om de begeleiding van dyslectische kinderen een impuls te geven. Dat meldt Deweekkrant.nl.

Kinderen met dyslexie zullen op de deelnemende basisscholen worden begeleid met behulp van de toepassing van Kurzweil. Een geavanceerd computerprogramma dat onder andere de toetsen en methodeboeken voor kinderen met dyslexie kan voorlezen, waardoor ze tijdens het lezen geen last van hun dyslexie hebben.

Dinsdag en donderdag kunnen ouders zich tijdens een ouderavond laten voorlichten. Bekeken wordt of het project op termijn kan worden uitgebreid naar scholen voor voortgezet onderwijs.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Speciaal Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Speciaal Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant