10 juni 2013 om 11:44
< 1 min lezen

Amsterdamse studentenkamers erg duur

AMSTERDAM - Studenten die in Amsterdam op kamers wonen, betalen met gemiddeld 500 euro per kamer de hoogste huurprijs van alle studenten in Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van Sargasso.nl en het ANP. Studentenvakbond LSVb vindt dat veel te duur. Daarover bericht de website van Hart van Nederland.

De hoge huurprijs ontstaat door een groot tekort aan studentenhuisvesting in Amsterdam. Het Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting moet dit oplossen door zestienduizend kamers op te leveren voor 2016.  Dit plan is in 2011 opgesteld door huisvesters, gemeenten en de landelijke overheid.

Ook in Utrecht, Amstelveen, Zaandam en Diemen blijken de huurprijzen hoog. Studenten die goedkoop willen wonen, kunnen beter kiezen voor steden als Tilburg, Enschede of Groningen. Daar betalen zij 45 procent minder huur dan in de hoofdstad van ons land.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Samenwerking om studiesucces Caribische studenten te vergroten is verlengd tot eind 2028

    Vandaag om 14:16
    • HBO

    Hogeschool Utrecht noemt commotie over feestdagen in jaarrooster ‘groot misverstand’

    Vandaag om 10:05

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant