20 juni 2013 om 10:18
< 1 min lezen

Kledingkeuze scholieren: onderzoek EenVandaag en 7Days

GRONINGEN - Maandag berichtte Nationale Onderwijsgids op basis van berichtgeving in de Volkskrant over de kledingstijl van meisjes in het voortgezet onderwijs, die bij docenten soms tot ongemakkelijke gevoelens kan leiden. EenVandaag en jongerenkrant 7Days hebben 1.100 scholieren ondervraagd. Uit hun onderzoek blijkt dat (erg) zomerse kleding op school moet kunnen.

Van de scholieren die deelnamen aan het onderzoek, vindt 69 procent het niet nodig dat scholen komen met kledingvoorschriften voor wat leerlingen tijdens de les wel of niet mogen dragen.

Op school hotpants (85 procent), korte rokjes (80 procent) of gescheurde kleding (87 procent) dragen vinden de meeste scholieren oké. Maar 39 procent van de scholieren stelt nu op de hoogte te zijn van kledingvoorschriften op school.

Gisteravond vertelde een rector van een school voor voortgezet onderwijs in Middelharnis in de uitzending van EenVandaag over dit onderwerp. Zijn school heeft alle ouders van leerlingen middels een brief laten weten hoe zij denkt over de kledingkeuze van leerlingen. De school is van mening dat deze steeds minder gepast wordt.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland