25 juni 2013 om 10:20
< 1 min lezen

Inspectie vierogenprincipe op kinderdagverblijven

GRONINGEN - Vanaf 1 juli moeten kinderdagverblijven voldoen aan het zogenoemde vierogenprincipe. Dit houdt in dat in een kinderdagverblijf altijd minstens ‘vier ogen’ of ‘vier oren’ aanwezig moeten zijn. Vraag is hoe de inspecteurs van de GGD gaan controleren of kinderdagverblijven zich al dan niet houden aan het vierogenprincipe. Dat meldt Kinderopvangtotaal.nl.

Volgens de GGD is wat betreft het vierogenprincipe sprake van maatwerk. Per kinderdagverblijf kan de invulling hiervan verschillen. Belangrijk in dit verband zijn de met de oudercommissie van een kinderdagverblijf gemaakte afspraken hierover.

Momenteel overlegt de GGD met het ministerie van Sociale Zaken over hoe zij concreet invulling kan geven aan de inspectie van de kinderdagverblijven.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht