10 juli 2013 om 06:40
< 1 min lezen

Werkstraffen geëist tegen jongens om schoolbrand

(Novum) - Tegen twee jongens zijn dinsdag werkstraffen van 130 uur geëist voor het in brand steken van een school in Arnhem afgelopen oud en nieuw. Ook eist het Openbaar Ministerie in Arnhem dat de twee komende jaarwisseling tussen middernacht en 08.00 uur de volgende ochtend in de woning van hun ouders moeten blijven.

De brand legde een deel van basisschool De Kringloop aan het Breezandpad in as. Aanvankelijk werden acht jongeren verdacht van betrokkenheid bij de brand. Uiteindelijk bleken twee van hen, een 16-jarige en een 17-jarige Arnhemmer, vuurwerk de school in te hebben geschoten door een kapot gemaakte ruit. Hierdoor kon de brand ontstaan.

Tegen de jongens is ook zes maanden voorwaardelijke jeugddetentie geëist. De rechtbank in Arnhem doet over twee weken uitspraak.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Gisteren om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht